Rejestracja Przypomnij hasło

Koszyk jest pusty

Delicol krople 15ml

Kategoria: SUPLEMENTY DIETY

Producent: Aflofarm

25.39 zł netto 27.42 zł brutto

Dostępność: Dostępny

Nr serii:

Data ważności: 09/2024

  • Opis

Składniki
Laktaza 56,9%, glicerol (subst. zagęszczajaca), woda, chlorek potasu (subst. Stabilizująca).

Wartość odżywcza w 100 ml:
białko 2g
węglowodany 53,3g
tluszcz <0,05g
Wartość energetyczna: 569kJ (136kcal)

Masa netto
Objętość netto: 15 ml

Charakterystyka

  • Delicol rozkłada laktozę zawartą w mleku i sprawia, że staje się ono lepiej przyswajalne. Dzięki temu eliminuje dolegliwości kolkowe. Duża aktywność enzymu laktazy pochodzenia roślinnego z wyciągu grzyba Aspergillus oryzae to stabilne i biologicznie aktywne źródło laktazy. Preparat posiada stabilność w pH kwasu żołądkowego. Delicol może być używany zarówno podczas karmienia piersią, jak również podczas karmienia mlekiem modyfikowanym.
  • Przeznaczony dla niemowląt do postępowania dietetycznego w stanach przejściowych dolegliwości trawiennych spowodowanych nietolerancją laktozy w pożywieniu.
  • Enzym laktazy umożliwia hydrolizę laktozy z mleka. Delicol powinien być używany przy karmieniu niemowląt w okresie pierwszych 3-4 miesięcy życia. Po upływie tego okresu Delicol powinien być stopniowo odstawiany. Jeśli niedogodności utrzymają się w okresie, w którym Delicol jest odstawiany od pożywienia niemowlęcia, należy powrócić do początkowego systemu podawania.


Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Stosowanie
Karmienie piersią: stosuj się do zaleceń dozowania podanego w tabelii; odmierz odpowiednią ilość kropel na łyżeczkę. Podaj dziecku do bezpośredniego spożycia. Kontynuuj karmienie piersią.
Mleko modyfikowane: mleko modyfikowane przygotować zgodnie z zaleceniami producenta. Dodaj krople Delicol zgodnie z tabelą dozowania do mleka o temperaturze właściwej do podania. Nie przechowywać niespożytego mleka.
Mleko zapasowe: dodać 4 krople Delicol do letniego mleka i odstawić do lodówki. Po upływie 4 godzin wyjąć z lodówki i podgrzać do temperatury właściwej do podania dziecku.

UWAGA: W trakcie przygotowywania mleka, należy zawsze postępować zgodnie ze sposobem użycia. Nie dodawać kropli Delicol do mleka, które jest bardzo ciepłe albo bardzo zimne. Delicol zawiera enzym laktazę, który ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury. Zaleca się, by krople dodawać do pokarmu w temperaturze pokojowej. Produkt jest niekompletnym środkiem spożywczym. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia.

Przechowywanie
Przechowywać w suchym miejscu, w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie narażać na działanie promieni słonecznych i ciepła.

Po otwarciu opakowania preparat powinien być zużyty w ciągu 3 tygodni.

Producent
Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili również...

Nasz sklep internetowy, by ułatwić korzystanie ze wszystkich funkcji, używa plików cookies. Korzystając z niego wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zgadzasz się na to, zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zamknij